Průvodce našim penzionem

09.11.2021

Penzion Mariana

www.jeseniky-apartmany.cz

Nová Rudná 61

Vážení hosté,

je nám potěšením přivítat Vás v našem penzionu Mariana.

Vážíme si Vaši přízně, a je pro nás důležité, aby jste se u nás cítili pohodlně. Náš tým Vám s radostí poskytne své služby, tak aby se Váš pobyt stal pro Vás zážitkem plným potěšením.

Tento průvodce pro hosty byl vytvořen s cílem přestavit Vám nejen naše nabízené služby, ale rovněž Vás seznámit s blízkým i vzdálenějším okolím penzionu, zajímavosti a důležitými informacemi. Věnujte prosím chvilku bezpečnostním předpisům a důležitým instrukcím. Pokud budete mít jakékoliv nejasnosti, otázky, neváhejte a obraťte se na náš personál.

Přejeme Vám příjemný pobyt .

S úctou

zaměstnanci a management


Adaptéry a napětí

Rádi šetříme elektřinu a životní prostředí. Proto prosím vypínejte světla a elektrické spotřebiče /mimo ledničky v hlavní sezóně/ po odchodu z pokoje/chatky.

Základní elektrické napětí v České Republice je 220/240 V. V případě, že budete potřebovat adaptér, obraťte se na personál. Nabíječku na mobil Vám zapůjčíme na recepci.

Nezapojujte do elektrické sítě jiné přístroje, než jsou součástí vybavení pokojů/chatek. Toto se nevztahuje na přístroje pro osobní hygientu/potřebu, jako jsou např. holící strojky či neporušené nabíjecí kabelky pro nootebooky/mobilní přístroje.

Apartmánové chatky

Jsou vybaveny samostatným vstupem, kuchyňským koutem. Ložnice je na poschodí. Dovolíme si Vás upozornit, že schody jsou zde příkré. Pohybujte se po nich se zvýšenou opatrností. Z bezpečnostních důvodů, dětem poskytněte oporu při sestupování. Také, po ulehnutí do postelí raději zavřete poklop, který dělí schody od přízemí. Dítě jej neotevře. Můžete tak předejít jeho pádu, v případě, že dítě bude rozespalé a bude chtít sejít dolů. Cena apartmánových chatek je kalkulována na 1 noc pro obsazenost 1 - 6 osob.

Bankovní služby

Jestliže potřebujete hotovost, nejbližší bankomat se nachází v obci Malá Morávka na adrese Malá Morávka 49, 79336 Malá Morávka, Česko. Cca 4 minuty autem od penzionu.

Bazén - venkovní

Venkovní bazén je hostům přístupný v letních měsících od 8:00 - 19:00 hodiny. Kvůli údržbě bazénu prosíme o respektování času. .Bazén není hlídán plavčíkem, žádáme, aby se Vaše děti z bezpečnostních důvodů pohybovali v přímé blízkosti bazénu, a též bazén užívali pouze za doprovodu dospělé osoby, která za ně v době pobytu odpovídá. Na recepci Vám zapůjčíme dětské pomůcky k plavání zdarma.

Bezpečností předpisy

Následující informace jsou poskytovány pro Vaši bezpečnost v případě požáru. Věnujte nám prosím chvilku a seznamte se s umístěním jednotlivých hasicích přístrojů a únikovými plány při příjezdu do penzionu.

Pro Vaši bezpečnost je penzion/chatky vybaven požárním detektorem a detektorem kouře, hasicími přístroji. Jejich umístění v chatkách je v předsíňce chatky. V hlavní budově jsou umístěny hasící hadice, vždy na každém poschodí ve zdi za kovovými dvířky a jsou označeny. V přízemí je hasící přístroj umístěn u recepce. Na poschodí jsou umístěny vždy dva hasící přístroje, a to jeden vždy na konci chodby.

V případě mimořádné situace se řiďte pokyny personálu, nebo volejte tísňovou linku 112.

Detektory kouře / požární poplachové systémy jsou v penzionu umístěny pro Vaši bezpečnost.
Upozorňujeme, že v případě narušení detektorů kouře se alarm sám spustí. Každá, kdo manipuluje s poplašnými detektory/požárním systémem a jakýmkoliv způsobem porušuje zákon, bude instruován, aby penzion okamžitě opustil. Dle našich podmínek nemá host nárok na vrácení peněz, pokud poruší pravidla bezpečnosti penzionu.

Dodatečné náklady, jako pokuta od hasičského sboru a další, Vám budou účtovány a může být stíhán zákonem. Pochopte prosím, že v takových to situacích udělat vše pro Vaši bezpečnost.

Při příjezdu

Je vhodné se v penzionu/chatkách zorientovat a zmapovat si nejbližší únikový východ pro případ nouze. Také doporučujeme všimnout si umístění požárních hydrantů, hasičských přístrojů.


Osoby se zdravotním postižením

Hosté, kteří vyžadují speciální přístup, tuto skutečnost oznámí při příjezdu na recepci. V případě nouzové situace, kontaktujte personál a přijměte jeho pomoc.


V případě požáru
- volejte prosím hlasitě několikrát po sobě slovo hoří,
- pokud je to možné, upozorněte personál okamžitě na požár,
- je-li možné, uzavřete všechny dveře v blízkosti ohně, aby se nemohl šířit dál,
- prosíme, neriskujte a nepokoušejte se o uhašení malých požárů pomocí hasícího přístroje, je to nebezpečné.
Pokud slyšíte, volání hoří/alarm, když jste v místnosti
- dotkněte se nejdříve dveří a ověřte tak jejich teplotu. Pokud budou teplé, neotvírejte je. V případě, že zahlédnete kouř na chodbě, okamžitě zavřete dveře od svého pokoje,
- pokud zahlédnete na chodbě oheň nebo kouř, najděte nejbližší možný východ. V případě, že je chodba zakouřená, pokračujte k východu v blízkosti stěn, nejlépe s mokrým ručníkem přes ústa a pokuste se držet u země, kde je vzduch dýchatelnější,
- nikdy se nepokoušejte překonat hustý kouř a zůstaňte raději na místě,
- je-li dostupné schodiště, použijte ho a směřujte co nejrychleji k východu,
- jestliže nemůžete opustit svůj pokoj, místo, kde se právě v krizové situaci nacházíte, a máte u sebe mobilní tel., volejte linku 150, sdělte číslo vašeho pokoje, a co nejlépe popište, kde a s kým se nacházíte,
- pokud je východ blokován, zůstaňte ve svém pokoji. Je to pravděpodobně nejbezpečnější místo,
- zakryjte místa, kterými by mohl vnikat kouř do Vašeho pokoje mokrou osuškou nebo ložním prádlem,
- odstraňte záclony, pokud se požár z venku přiblíží k oknům Vašeho pokoje. Předejdete tak šíření ohně,
- upozorněte hasiče na svou přítomnost vyvěšením prostěradla z okna svého pokoje,
- držte se vždy při zemi, kde je vzduch dýchatelný,
- zakryjte si ústa a nos mokrou osuškou, která usnadní dýchání a zabrání tak možné inhalaci kouře,
pokud to není z hlediska Vašeho bezpečí nezbytně nutné, nerozbíjejte okna pokoje,
- zavřená okna zabraňují proudu vzduchu z venku, který by jen rozšířil požár,
- vyčkejte příchodu pracovníka záchranné hasičské služby.

Bezpečný návrat z túry

Chytáte se na náročnou túru? Na recepci/při snídani, nás o ní můžete informovat s předpokládaným časem návratu. Budete mít tak jistotu, že o Vás někdo ví a v případě komplikací za vámi vyšle Horskou službu.

Buzení

V případě, že si přejete využít služby budíku, kontaktujte prosím recepci s přesným časem a číslem Vašeho pokoje. Také nám sdělte telefonní číslo, na kterém Vás máme vzbudit.

Concierge service

Náš tým Vám pomůže se všemi požadavky, jako je například rezervace stolu v restauraci, květinová výzdoba pokoje, doporučení ohledně turistický atraktivních cílů, sjezdovek.Čajový a kávový set na pokojích

V pokojích je Vám zdarma k dispozici čajový/kávový set. Sortiment je doplňován při pobytech delších jak 6 nocí. Rádi Vám za příplatek doplníme sortiment častěji.

Děti

Všechny děti jsou v penzionu vítány. Průběžně pro ně zdarma vytváříme animační programy.

Děti si mohou pohrát i v dětském koutu v hlavní budově u recepce. .Po celou dobu pobytu, za dítě odpovídá rodič, nebo jeho zákonný zástupce.
V případě potřeby Vám dítě může pohlídat naše chůva přímo na penzionu, cena od 150,- Kč/h.
Jedno dítě do 2 let bez poplatku za ubytování , dětskou postýlku připravíme zdarma/dle kapacity.
Jedno dítě do 6 let je bez poplatku za ubytování, pokud sdílí postel s rodiči.
Přistýlky jsou za příplatek. Ohledně ceny prosím kontaktujte náš tým.

Domácí mazlíčci

.
Rádi bychom, aby jste se u nás cítili jako doma. A proto, když své mazlíčky nebudete chtít nechat doma samotné přivezte je sebou. Ubytování zvířátka je za poplatek 100 Kč/noc. Jejich ubytování preferujeme v chatkách. Prosíme přivezte si s sebou jen domácí zvířátka, která jsou plně vycvičená a vedená k čistotě a jsou očkována. V rámci bezpečí a nenarušování pobytu ostatních hostů je třeba, aby byl Váš mazlíček po celou dobu pobyt ve společných prostorách, vč. venkovních prostor areálu, na vodítku. Svého mazlíčka můžete ponechat bez dozoru na pokoji/v chatce, pouze v případě, že je vycvičen a neničí zařízení. Prosíme, aby jste zanechali Vaše telefonní číslo, na kterém Vás můžeme zastihnout, v případě, že by po Vás mazlíček tesknil. Hosté jsou odpovědní za kontrolu svého mazlíčka po celou dobu pobytu a budou nést odpovědnost za případné škody způsobené zvířetem. Bude-li Váš mazlíček narušovat pobyt dalším hostům, budeme Vás muset požádat, aby jste si našel/la alternativní ubytování bez náhrady nákladů.

Z hygienických důvodů je zakázáno, aby Váš mazlíček spal s Vámi v posteli. V případě porušení jsme nuceni zakoupit nové ložní povlečení. Toto porušení je zpoplatněno poplatek ve výši 1 000,- Kč. Také prosíme, aby jste své zvířátka venčili mimo areál. V areálu a v blízkosti areálu po svých mazlíčcích prosím uklízejte. Pytlík Vám rádi dáme na recepci. Slepečtí/asistenční psi jsou vždy vítáni bez poplatku.Gril
Gril Vám rádi zapůjčíme, dle kapacity, a za poplatek 100 Kč.

Herna

V hlavní budově je pro hosty k dispozici herna. Hosté si zde mohou zahrát stolní tenis, šipky, fotbálek. Biliard je umístěn v restauraci.

Hygienické pomůcky

.
Holící soupravy, dentální set a dámské hygienické potřeby je možné zakoupit na recepci.

Identifikace

Dle českého zákona musí být řádně registrovány všechny osoby v penzionu. Dokumenty platné pro registraci jsou občanský průkaz / cestovní pas. Řidičský průkaz, průkaz studenta nebo jiné průkazy nejsou dokumenty platné pro registraci v penzionu.


Podrobné informace o zpracování Vašich údajů /GDPR/ naleznete na našich webových stránkách, v sekci důležité informace. Jsou také k nahlédnutí v tištěné formě na vyžádání na recepci.

Internetový/kancelářský koutek

Počítačový koutek s připojením na internet se nachází v přízemí hlavní budovy u recepce. K dispozici je kopírování, tisk a další služby. V případě, že potřebujete během dne, nerušeně pracovat, obraťte se na nás na recepci, poskytneme Vám prostor s klidným prostředím.

IT podpora

Pokud během svého pobytu zaregistrujete technické potíže s počítačem, připojením k internetu/Wi-fi, apod. kontaktujete prosím recepci.

KlíčePři příjezdu Vám budou předány na recepci klíče od chatky/pokoje. Pokojoví hosté obdrží současně klíč od vchodu blízko recepce. Hlavní budova penzionu se zamyká od 20:00 hodiny. Po té je možný přístup do budovy přes restauraci, a to do 23:00 hodiny, kdy se se restaurace zavírá. Hlavní vchody se opět otevírají od 8. hodiny ranní.

Klimatizace

Apartmánové chatky jsou vybaveny klimatizací. V létě ji můžete využít k ochlazení. V zimě, pokud Vám není dostačující běžné topení, ji použije k přitopení. Ovladač Vám předáme na recepci.

V letním období je klimatizace za příplatek.

Konferenční místnost

Na Vaši žádost je možné připravit konferenční místnost. Pro rezervaci kontaktujte přímo provozovatele, na tel. č. 775 271 801 s počtem osob, požadavkem na občerstvení a vybavení.

Kouření

Jsme nekuřácký penzion. Nekuřte prosím na pokojích, chatkách, na chodbách ani ve veřejných prostorách. V případě nerespektování jsme Vám oprávněni účtovat poplatek ve výši 5 000,- Kč.

Prostor pro kuřáky je vyhrazen na terase restaurace. Nebo před hlavním vchodem do budovy.

Kreditní karty

Přijímáme karty MasterCard, Visa, America nard. Pokud máte jakýkoliv dotaz týkající se platebních metod, obraťte se prosím na recepci.

Kuchyň a kuchyňský kout


Apartmánové chatky jsou vybaveny kuchyňkou, která umožňuje dílčí přípravu jídla. Po ukončení pobytu lednici vypínejte pouze v období vedlejší sezóny. Pokud potřebujete navíc vybavení jako jsou skleničky, hrníčky, obraťte se prosím na recepci.

Lékárnička

Potřebujete-li ošetřit drobné poranění, lékárnička je k dispozici všem hostům na recepci.

Lékařská služba a lékárny

V případě, že potřebujete lékařskou pomoc, obraťte se na recepci. Nejbližší lékárny jsou:

Lékárna BENURýmařov Rýmařov Radniční 191/8 Vzdálenost < 11 km

Lékárna Avion Rýmařov Nám. Míru 3/216 Vzdálenost < 11 km

LÉKÁRNA NA VRŠKU Bruntál Nádražní 40 Vzdálenost < 12 km

ZELENÁ LÉKÁRNA Bruntál Dr.E.Beneše 103/28 Vzdálenost < 12 km

Ložní prádlo a ručníky

Prostěradla, přikrývky a polštáře jsou měněny po každém odjezdu hosta. V rámci naší snahy snížit spotřebu vody měníme ložní prádlo při pobytech delších než 7 dní, nebo na žádost hosta.

V případě, že potřebujete vyměnit ručníky, informujete nás na recepci/restauraci, neposkytujeme denní službu úklidu.

Letecké linky

Letiště Leoše Janáčka Ostrava - www.airport-ostrava.cz

Lyžárna

Je v umístěna v hlavní budově, zdarma. Je uzamykatelná a je společná pro všechny hosty.

Minibar

Minibar je součástí pouze některých pokojů v hlavní budově. Je doplňován na vyžádání.
Při předání pokoje při odjezdu uveďte spotřebované položky.

Návštěvy na pokoji, v chatkách

Všichni návštěvníci penzionu musí být zaregistrováni na recepci. Návštěvní doba pokoje/chatky je možná do 22:00 hodiny. Toto opatření je v zájmu všech našich hostů. V případě, že návštěvník zůstane přes noc , bude hostovi účtován přípatek ve výši 400,- Kč za další osobu. Pokud si přejete, aby návštěva v pokoji /chatce přenocovala informujete recepci/personál restaurace.

Nemocnice


Nemocnice AGEL Podhorská a.s.

https://nemocnicepodhorska.agel.cz

Pracoviště - Bruntál /pro dospělé/ Pracoviště - Rýmařov /pro dospělé/

Adresa: Nádražní 29, 792 01 Bruntál Adresa: Hornoměstská 549/16, 79501 Rýmařov
Otevírací doba: Otevřeno 24 hodin Otevírací doba: Po - Pá 7:00 - 15:00
Telefon: 554 700 111 Telefon: 54 253 111

Nemocnice - Krnov /pro dospělé i děti/

Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace

www.szzkrnov.cz

Adresa: Ivana Petroviče Pavlova 552, Pod Bezručovým vrchem, 794 01 Krnov
Otevírací doba: Otevřeno 24 hodin
Telefon: 554 690 111

Horská služba
www.horskasluzba.cz/cz/oblasti/jeseniky
tel: 1210

Noční klid

Žádáme Vás, abyste minimalizovali hluk kvůli ostatním hostům a děkujeme, že respektujete jejich soukromí. Noční klid je stanoven od 22:00 - 7:00. Prosíme, dodržujte ho v zájmu všech našich hostů i sousedských vztahů s místními.

Odjezd

Čas odhlášení je do 10:00 hodiny. Recepce s radostí uloží Vaše zavazadla, pokud byste před odjezdem chtěli strávit více času v našem okolí. Požadujete-li pozdější odhlášení nebo prodloužení svého pobytu, obraťte se na recepci.

Odpadky

Každá chatka/pokoj disponuje náhradními pytli na odpadky. V případě, že máte plný koš, využijte je.
Kontejner na směsný komunální odpad je umístěn vjezdu v horní části. Tříděný odpad, sklenice, nechejte u recepce. Plastový odpad je možné umístit do červené popelnice u vchodu na terasu.

Použité dětské plíny či jiný biologický odpad), prosím vyhazujte denně do ne odpadkových košů v chatkách/pokojích, ale do popelnice v blízkosti penzionu.

Opravy
V případě, že zjistíte jakékoli závady neváhejte nám je oznámit. Náš pan správce se je bude snažit vyřešit co nejdříve.

Parkování

Pro hosty apartmánových chatek je připraveno parkoviště v horní části.

Pro hosty na pokojích v hlavní budově, je připraveno parkoviště ve spodní části.

Máme rádi naše travnaté prostředí, proto parkujte prosím na vymezených parkovištích - kolmo.

Parkování je pro hosty zdarma.

Pokojová služba

Penzion neposkytuje denní pokojovou službu. Avšak je možná po domluvě, za příplatek, kontaktujte nás na recepci.

Pokojová služba - snídaně na pokoj

Chcete-li si objednat snídani na pokoj, volejte naši recepci. Můžete si vybrat z celé nabídky naší snídaně podávané formou bufetu. Snídaně a pokoj je za příplatek 50,- Kč za osobu. Službu je nutné objednat nejméně 30 minut před požadovaným časem doručení, nejpozději v 9:30.

Policie

Nejbližší policejní stanice se nachází v Rýmařově na adrese: Julia Sedláka 44, 795 01 Rýmařov, tel. 554 286 132.

Polštáře, přikrývky
Přejete si více polštářů, přikrývek, nebo speciální polštář, sdělte nám prosím na recepci, budeme se Vám snažit vyjít vstříc.

Prádelna a čistírna

Pokud si přejete tuto službu kontaktujte nás na recepci. Cena je řešena individuálně.

Převzetí pokoje/apartmánové chatky

Po vstupu do pokoje/apartmánové chatky, si prosím zkontrolujte, zda je vše v pořádku, zda Vám něco nechybí. Pokud by bylo třeba něco doplnit..., sdělte to prosím na recpci co nejdřív, je třeba tyto věci řešit ihned, ne až v době odjezdu. Také pokud nám svůj problém sdělíte formou recenzí, nevyřeší Vám jej, přestože se může jednat o maličkost, která Vám bude znepříjemňovat pobyt.

Příjezd

Čas přihlášení do penzionu je od 14:00 hodin. Budete požádaní o vyplnění registračního formuláře pro hosty. Ujišťujeme Vás, že Vaše osobní údaje zůstanou v bezpečí a nebudeme je poskytovat třetím stranám. Podrobné informace o zpracování Vašich údajů /GDPR/, nalezete na našich webových stránkách.

Přímotop
Je Vám chladno? Kontaktujte recepci. V případě, že je teplota ve Vašem pokoji nižší než stanovuje norma, zapůjčíme Vám přímotop zdarma, dle dostupné kapacity. V jiném případě je zapůjčení zpoplatněno částkou 200,- Kč/noc.

Přístup do pokoje, chatek

Nikdy nevpouštějte do svého pokoje osoby bez jejich předchozí identifikace na recepci a nikdy prosíme nenechávejte otevřené dveře do pokoje. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o důvěryhodnosti osoby pohybující se v penzionu/areálu, obraťte se na náš personál.

Recepce

Je pravidelně pro hosty otevřena v časech příjezdů/odjezdů.

Ve večerních hodinách zastupuje recepci personál restaurace.
V případě urgentních situacích nás neváhejte kontaktovat na tel. č. 775 271 801.

Na recepci je možné si zakoupit věci běžné potřeby /hyg. potřeby/, upomínkové předměty.

Restaurace

Naše restaurace je určena především pro hosty penzionu.

Je otevřena vždy v době snídaní /8:00 - 10:00/ a večeří /17:00 - 20:00/.

Dále, dle hostů, zavírá nejpozději v 23:00.

Potřebujete individuální přístup, máte speciální stravu, kontaktujete nás, budeme se Vám snažit vyhovět.

Směnárna
Služby směnárny neposkytujeme. Je však možné platit služby v CZK nebo EUR.

Snídaně

Snídaně se podávají v restauraci v době 8:00 - 10:00, formou bufetu.

Nebráníme se připravit snídani v dřívějším čas, domluvte se o něm na recepci.

Potřebujete speciální stravu, budeme se Vám snažit vyjít vstříc. Informujte nás při příjezdu.

Chcete-li si objednat snídani na pokoj, volejte naši recepci. Můžete si vybrat z celé nabídky naší snídaně podávané formou bufetu. Snídaně a pokoj je za příplatek 50,- Kč za osobu. Službu je nutné objednat nejméně 30 minut před požadovaným časem doručení, nejpozději v 9:30.

Šitíčko
Některé pokoje disponují šitíčkem a dalšími hyg. jednorázovými prostředky. Ostatním zapůjčíme šitíčko na recepci.

Taxi

https://bw-taxi.cz/ https://www.teamtaxi.cz/

Telefonní čísla

Důležitá telefonní čísla jsou:

Policie ČR 158

Záchranná služba 155

Hasiči 150

Jednotné evropské číslo tísňového volání 112

Horká služba 1210

Tel. recepce/provozovatel 775 271 801

TV programy a rádiové stanice
Na Vašem TV jsou k dispozici běžně dostupné české kanály

Úschovna zavazadel
Pokud přijede host dříve, než je standardní check in, nebo plánuje odjezd později, než do stanovené doby odhlášení, uschováme Vám zdarma zavazadla.

Úschovna kol
Potřebujete si uschovat kolo, kontaktujte recepci. Úschovna je uzamykatelná a je společná pro všechny hosty.

Vybavení

V penzionu je možné zajistit dětskou přistýlku za příplatek. Cestovní potřeby, jako je zubní kartáček, jednorázové holící strojky... je možné zakoupit na recepci.

Jestliže, že ubytovaný způsobí škodu s vyšší hodnotou než 500,- Kč je povinen škodu uhradit.

Rozbité skleničky, nádobky na tekuté mýdlo... neřešíme, prosíme pouze o nahlášení.

Usnadníte nám tak, přípravu apartmánu pro dalšího hosta. Děkujeme.

WELLNESS:

Privátní sauna - 50 minut - 350 Kč (v ceně - džbánek vody, prostěradlo, osuška)
Privátní vířivka - 40 minut - 450,- Kč ( v ceně - džbánek vody, osuška, župan)

Sauna pro veřejnost - 14:00 - 16:00 hodiny - osoba 150 Kč/60 min. - max. 10 osob (v ceně - prostěradlo, osuška).

Rezervace se provádí na recepci.

Wi - Fi

Mariana-free/mariana1234

Mariana-chatky/mariana1234

Ztráty a nálezy

Všechny nalezené položky jsou uloženy v našem oddělení pokojové služby po dobu 2 měsíců. Kontaktujte naši recepci, pokud Vám něco chybí, nebo jste něco nalezli.

Žehlička a žehlící prkno
Žehličku a žehlící prkno si můžete bezplatně zapůjčit na recepci.

Vytvořte si webové stránky zdarma!